Սա հրաշալի հնարավորություն էր բոլորի համար համախմբվելու, տոնելու և հարգելու ընդհանուր արժեքները, որոնք այս օրը դարձնում են այդքան իմաստալից: Միջոցառումն իսկապես ընդգծեց կամավորության ուժը և այն անհավատալի կապը, որը այն ստեղծում է բոլորիս միջև:
Մեկ քայլ դեպի փոփոխություն
Հոդվածը հրապարակվել է «ԱԶԳ» թերթը
Կամավորությունը միայն բարի գործեր անելը չէ, այն անձնական և մասնագիտական ​​աճի իմաստալից հնարավորություններ է տալիս, որոնք հատկապես արժեքավոր են այսօրվա աշխարհում: Salto EECA-ի հավատարմագրման շնորհիվ Հայաստանի HUJ կամավորական ծառայությունը ողջունում է երկարաժամկետ կամավորներին՝ մասնակցելու շրջակա միջավայրի պաշտպանության, մշակութային ժառանգության պահպանման և երեխաների, այդ թվում՝ հաշմանդամություն ունեցող երեխաների հետ աշխատելու ծրագրերին:
HUJ-ի նոր միջազգային կամավորները խոստանում են նորից վերադառնալ: Փորձառուները պնդում են, որ նրանք լավագույն ճամբարների մի մասն էին
Այս ամառ Չեխիայից, Սերբիայից, Մեքսիկայից, Ֆրանսիայից, Իսպանիայից, Էստոնիայից, Գերմանիայից և Հոնկոնգից կամավորներ հավաքվեցին Հայաստանի կամավոր ծառայության աշխատանքային ճամբարներում։ Երկու շաբաթվա ընթացքում նրանք կիսվեցին հայկական մշակույթի մասին իրենց փորձով և տպավորություններով՝ այն համարելով և՛ գրավիչ, և՛ հարստացնող: Համագործակցային ոգին խթանեց ավելի խորը ըմբռնում և գնահատանք տարբեր խմբի միջև՝ ստեղծելով մնայուն հիշողություններ և կապեր:
​«Երիտասարդ լրագրողները հանուն ժողովրդավարության» սեմինարը լավ առաջընթաց է ապրում
Արդեն մոտ մեկ շաբաթ է, ինչ Երևանի Կապիտալ հյուրանոցում մեկնարկել է «Երիտասարդ լրագրողները հանուն ժողովրդավարության» սեմինար-դասընթացը։ Այս տասը օրերի ընթացքում երիտասարդ մասնակիցները, այդ թվում ութը Գերմանիայից, համագործակցել են տարբեր համալսարանների լրագրության ուսանողների հետ: Նրանք միասին կիսվել են իրենց փորձով և արժեքավոր գիտելիքներ ձեռք բերել:
​HUJ-ի ամառային աշխատանքային ճամբարներում կամավորները դառնում են ընտանիք
Կազմակերպիչները մեծ պատասխանատվությամբ են մոտենում յուրաքանչյուր հարցի։ Pyhsamth դպրոցում, Վերականգնողական կենտրոնում, Զվարթնոց տաճարում և տեսողության խանգարումներ ունեցող երեխաների N14 դպրոցում կամավորները միասին աշխատում են իրենց աշխատանքային ճամբարների ընդհանուր առաքելության համար: Նրանց նվիրվածությունը ոչ միայն մեծացնում է երեխաների կրթական փորձը, այլ նաև աջակցում է համայնքին, որտեղ բոլորը սովորում և աճում են միասին: Բացի այդ, նրանք ներգրավվում են տարբեր նախագծերում՝ հարստացնելով իրենց հավաքական փորձը և խորացնելով դրանց ազդեցությունը։
No posts published in this language yet
Once posts are published, you’ll see them here.